“Gənclər kuboku” Respublika birinciliyi keçirilib
Martın 11-də Mingəçevir Kür Olimpiya Tədris İdman Mərkəzində Azərbaycan Kanoe və Avarçəkmə Federasiyasının təqvim planına əsasən “Gənclər kuboku” Respublika birinciliyi keçirilib.
ƏtraflıPsixoloq, təsərrüfat müdiri və təsərrüfat işləri üzrə direktor müavini vəzifələrinə işə qəbul üzrə müsabiqənin elektron sənəd qəbulu davam edir
Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki ümumi təhsil müəssisələrində hazırda təsərrüfat müdiri, təsərrüfat işləri üzrə direktor müavini və tam orta məktəblərdə vakant olan psixoloq vəzifələrinə işə qəbul müsabiqəsinin elektron sənəd qəbulu prosesi davam edir.
Ətraflıİdarə müdiri vətəndaşları qəbul edib
Martın 9-da Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Elçin Kərimov vətəndaşları qəbul edib.
ƏtraflıYeni təyin olunmuş direktor müavini və təşkilatçılarla görüş keçirilib
Martın 3-də Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsində ümumi təhsil müəssisələrinə yeni təyin olunan tədris (təlim-tərbiyə) işləri üzrə direktor müavini və məktəbdənkənar və sinifdənxaric tərbiyə işi üzrə təşkilatçılarla görüş keçirilib.
ƏtraflıMərkəzi Aran bölgəsinin məktəblərində idman həftəsinə yekun vurulub
Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki ümumi təhsil müəssisələrində 5 Mart – Bədən Tərbiyəsi və İdman Günü ilə bağlı keçirilən idman həftəsi yekunlaşıb.
Ətraflı"1 mart - Ümumdünya Mülki Müdafiə Günü" tədbirləri keçirilib
Martın 1-də Mingəçevir şəhəri üzrə təhsil sektorunun tabeliyində olan bütün ümumi və məktəbəqədər təhsil müəssisələrində "Risklərin qiymətləndirilməsində informasiya texnologiyalarının rolu" mövzusunda "01 mart - Ümumdünya Mülki Müdafiə Günü" tədbirləri keçiilib.
Ətraflı"Heydər Əliyev ili" çərçivəsində silsilə tədirlər keçirilir
Mingəçevir şəhəri üzrə təhsil sektorunun tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumi təhsil müəssisələrində "Heydər Əliyev ili" çərçivəsində müxtəlif məzmunlu tədbirlər həyata keçirilib.
Ətraflı52 ümumi təhsil müəssisəsi arasında pedaqoji əməkdaşlıq aparılır
Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində olan 52 ümumi təhsil müəssisəsi arasında pedaqoji əməkdaşlığa start verilib.
Ətraflıİdarə müdiri Ağdaş məktəblərində olub
Martın 1-də Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Elçin Kərimov Ağdaş şəhəri 2 və 7 nömrəli tam orta məktəblərində, eyni zamanda M.Şeyxzadə adına internat tipli THT fənləri təmayüllü gimnaziyada olub. Elçin Kərimov ümumi təhsil müəssisələrinin müəllim və şagird kollektivi ilə görüşüb, eyni zamanda təhsil ocağının ümumi şəraiti, idman zalı və dərs otaqları ilə tanış olub.
ƏtraflıMərkəzi Aran bölgəsinin məktəblərində idman həftəsi keçirilir
Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki ümumi təhsil müəssisələrində idman həftəsi keçirilir.
ƏtraflıUlu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş şahmat turniri keçirilib
21-22 fevral tarixlərində Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən uşaq-gənclər idman-şahmat məktəblərinin oğlanlar və qızlar arasında Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş şahmat turniri təşkil olunub.
ƏtraflıKürdəmirdə buraxılış imtahanı ilə əlaqədar fənn müəllimləri ilə görüş keçirilib
Fevralın 21-də Kürdəmir şəhəri R.Quliyev adına 5 nömrəli tam orta məktəbdə rayonun ümumi təhsil müəssisələrində çalışan IX sinif buraxılış imtahanlarının fənn müəllimləri ilə görüş keçirilib.
ƏtraflıMingəçevir məktəblərində zərərli vərdişlərə qarşı maarifləndirmə tədbirləri keçirilir
Fevralın 17-də Mingəçevir şəhəri R.Mirabov adına 7 nömrəli tam orta məktəbdə ümumi təhsil müəssisələrində təhsilalan şagirdlər arasında narkomaniya və digər zərərli vərdişlərlə mübarizə ilə bağlı maarifləndirmə tədbiri keçirilib.
ƏtraflıŞagird davranış qaydalarının pilot olaraq tətbiqinə başlanılır
Fevralın 17-də Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsində "Ümumi təhsil müəssisələrində şagird davranış qaydaları”nın tətbiqi ilə bağlı görüş keçirilib.
Ətraflı“Ekoloji təmiz məhsul və Aqrobiomüxtəliflik" mövzusunda IV Respublika müsabiqəsinin final mərhələsi keçirilib
8-10 fevral tarixlərində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin əməkdaşlığı çərçivəsində Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin PHŞ-nin təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə “Ekoloji təmiz məhsul və Aqrobiomüxtəliflik" mövzusunda IV Respublika müsabiqəsinin final mərhələsi keçirilib.