Eksternat imtahanları keçirilib
Dekabrın 28-də Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsi üzrə əvvəlki illərdə ümumi təhsil müəssisələrini ümumi orta (IX) və tam orta (XI) təhsil səviyyəsi üzrə başa vura bilməyən şəxslər üçün eksternat qaydasında aralıq imtahanları keçirilib.
Ətraflıİstedad siniflərinin şagirdləri arasında intellektual bilik yarışı təşkil olunub
Dekabrın 27-də Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı ilə Kürdəmir şəhər R.Quliyev adına 5 nömrəli tam orta məktəbdə RTİ-nin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumi təhsil müəssisələrinin 5-ci siniflərində formalaşdırılan istedad siniflərinin şagirdləri arasında 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü münasibətilə “Həmrəyliyimiz Zəfərimizdir!” adlı intellektual bilik yarışı keçirilib.
ƏtraflıEksternat imtahanların vaxtı açıqlanıb
Dekabrın 28-də Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsi üzrə əvvəlki illərdə ümumi təhsil müəssisələrini ümumi orta (IX) və tam orta (XI) təhsil səviyyəsi üzrə başa vura bilməyən şəxslər üçün eksternat qaydasında aralıq imtahanları keçiriləcək.
ƏtraflıGöyçay və Zərdabda “Heydər Əliyevin zəngin dövlətçilik irsinin əsas istiqamətləri” mövzusunda elmi-seminar keçirilib
Dekabrın 22-də “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsi ilə Mingəçevir Dövlət Universiteti arasında 2023-cü il üzrə birgə imzalanmış Tədbirlər Planına uyğun olaraq Göyçayda Heydər Əliyev Mərkəzi və Zərdabda H.Zərdabi adına şəhər 1 nömrəli məktəb-liseydə “Heydər Əliyevin zəngin dövlətçilik irsinin əsas istiqamətləri” mövzusunda elmi-seminar keçirilib.
ƏtraflıNazir müavini İdris İsayev Zərdabda olub
Dekabrın 21-də elm və təhsil nazirinin müavini İdris İsayev Zərdab rayonuna səfər edib.
Ətraflıİdarə müdirinin Ağdaşdakı vətəndaş qəbulunun vaxtı dəyişdirilib
Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Elçin Kərimovun 20 dekabr 2023-cü il tarixində Ağdaş şəhərində keçirilməsi nəzərdə tutulan vətəndaş qəbulunun vaxtı dəyişdirilib.
Ətraflıİdarə müdiri və müdir müavini Ağdaş və Ucarda vətəndaşları qəbul edəcək
Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Elçin Kərimov dekabrın 20-də Ağdaşda, müdir müavini Cavad Cavadov isə dekabrın 19-da Ucarda həmin rayonlar üzrə qeydiyyatda olan sakinləri qəbul edəcək.
ƏtraflıÜmumi təhsil müəssisələrinin rəhbərləri ilə görüş
Ətraflı“Fövqəladə hallar zamanı baş verəcək hadisələrin qarşısının alınması” ilə bağlı maarifləndirici tədbirlər davam etdirilir
Noyabrın 30-da Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsində “Fövqəladə hallar zamanı baş verəcək hadisələrin qarşısının alınması” ilə bağlı daha bir maarifləndirici tədbir keçirilib.
ƏtraflıKürdəmirdə "Fövqəladə hallar zamanı baş verəcək hadisələrdən qorunma" ilə bağlı maarifləndirici görüş
Noyabrın 29-da Kürdəmir şəhər R. Quliyev adına 5 nömrəli tam orta məktəbdə Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsini təşkilatçılığı, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Aran Regional Mərkəzinin dəstəyi ilə "Fövqəladə hallar zamanı baş verəcək hadisələrdən qorunma" ilə bağlı maarifləndirici görüş keçirilib.
ƏtraflıMəktəblilər arasında riyaziyyat fənni üzrə müsabiqə keçirilib
Noyabrın 17-də Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı ilə cari tədris ilində ümumi təhsil müəssisələrində formalaşdırılan istedad siniflərinin və Mingəçevir şəhər Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey və S.Vurğun adına 16 nömrəli tam orta məktəbin 5-ci siniflərində təhsil alan şagirdlər üçün riyaziyyat müsabiqəsi keçirilib.
ƏtraflıMəktəblilərimiz 10 layihə ilə SAF 2023-də iştirak edəcək
Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə 4 - 8 dekabr 2023-cü il tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində keçiriləcək SAF 2023-də 27 nəfər məktəblimiz 10 komanda şəklində festivala qatılacaq.
ƏtraflıGənclərin çağırışaqədərki hazırlığı rəhbərlərinin diaqnostik qiymətləndirilməsi keçirilib
Noyabrın 16-da dövlət ümumi təhsil müəssisələrində işləyən gənclərin çağırışaqədərki hazırlığı rəhbərlərinin peşəkarlıq səviyyəsinin yoxlanılması və təlim ehtiyaclarının müəyyənləşdirilməsi məqsədilə diaqnostik qiymətləndirmə prosesi təşkil olunub.
ƏtraflıTərbiyəçi-müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin test imtahanı mərhələsi keçirilib
Noyabrın 16-da məktəbəqədər təhsil müəssisələrinə tərbiyəçi-müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin test imtahanı mərhələsi keçirilib.
ƏtraflıMingəçevirdə “Heydər Əliyev xatirələrdə” adlı layihə ilə bağlı görüş keçirilib
Noyabrın 14-də Mingəçevir Dövlət Universitetinin (MDU) təşkilatçılığı ilə “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində “Heydər Əliyev xatirələrdə” adlı layihə ilə bağlı növbəti görüş keçirilib.